Zorita Azrak – Orientální tanec

Tancuj, jako by se nikdo nedíval

Zorita Azrak


lektorka, tanečnice a choreografka

Za svého pobytu v Turecku v roce 1996 absolvovala výuku u známé arabské tanečnice Mitry Ghafari. Ve studiu potom pokračovala u dalších věhlasných tanečníků a lektorů jako jsou např. Jihan Jamal, Yamuna, Sabuha Shahraz, Meziana Ghaieb, Shahrazad, Fatima Manonar a další. Učila se turecký kabaretní a folklórní styl, který je jí nejbližší, egyptský raks sharqi, saaidi, beledi, tuniský a marocký folklórní styl. Má tedy možnost konfrontace různých přístupů a z této zkušenosti čerpá mnohé i pro svůj osobitý taneční styl.

Zároveň vše uplatňuje ve výuce, která je v jejím podání zábavou, radostí, a je pro každou ženu přístupná a pochopitelná. Lektorka dbá maximálního efektu a praktického využití za doprovodu stylové, autentické, folklorní i současné moderní hudby orientu. Zúčastnila se různých orientálních show u nás i v zahraničí (Turecko, Egypt, Maroko, Španělsko, Tunis).

Mohli jste ji vidět tančit na předávání cen filmové akademie ČESKÝ LEV, ve filmech Mazaný Filip a Doblba, a také v televizních seriálech. V roce 1999 založila svoji taneční skupinu Z ABU DABI BABY. Choreografii a kostýmy si navrhuje a vytváří sama, pracuje se šátky, šálou, s jedním i dvěma závoji, se svíčkami, svícnem,vázou a různými rekvizitami, které si sama vymýšlí a vyrábí.

Navrhuje a pod značkou ZORITA AZRAK prodává netradiční oblečení, především pro baculky. Zorita je jednou ze zakládajících členů Asociace orientálních tanců (AOT). Učila v taneční škole, orientálních tanečních agenturách i zdravotních pobytových střediscích. Pokud máte zájem, můžete si objednat sólové vystoupení Zority Azrak nebo vystoupení s její orientální družinou Z ABU DABI BABY, v délce od 5 do 90 minut.